BIP
Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej
Aktualności
Pożegnanie kadetów  kształcących się w SP MW
30.11.2015
W dniu 27.11.2015 r. 17 kadetów kształcących się w SP MW w ramach szkolenia II turnusu służby przygotowawczej na potrzeby korpusu podoficerów zostało pożegnanych przez komendanta SPMW wz. st. chor. szt. mar. Stanisława TALAGĘ.

W trakcie uroczystego apelu Komendant szkoły wręczył kadetom akty mianowania na wyższy stopień i w kilku słowach odniósł się do zakończonego szkolenia: - Liczę na to, że zdobytą wiedzę i umiejętności oraz nowe doświadczenie, we właściwy sposób wykorzystacie zarówno na przydziałach kryzysowych, w służbie zawodowej, jak i w codziennym życiu.


Jestem zadowolony z waszej postawy, gdyż nie stwarzaliście większych problemów natury szkoleniowej czy też dyscyplinarnej. Dziękuję waszym przełożonym za wysiłek włożony w Wasze szkolenie. Mam nadzieję, że wszyscy tak jak tutaj stoicie, będziecie miło wspominać pobyt w Szkole Podoficerskiej Marynarki Wojennej, z przekonaniem dobrze wypełnionego obowiązku i samorealizacji.


Komendant SP MW wyróżnił również kadetów którzy osiągnęli najwyższe wyniki w szkoleni, wysokie zaangażowanie w życie szkoły sumienność zdyscyplinowanie i postawę godną absolwenta SP MW odznaką honorową „WZOROWY KADET„:


  1. st. mar. Małgorzatę KOWALKO (średnia 4,70)
  2. st. mar. Roberta JURCZUK (średnia 4,62)
  3. st. mar. Mateusza WIERCIOCH (średnia 4,60)

 listem gratulacyjnym:

  1. st. mar. Piotra ADAMCZYK
  2. st. mar. Dorotę HINZ
  3. st. mar. Monikę NAWROCKĄ


Obowiązki i prawa żołnierza wynikające z ustawy o służbie żołnierzy zawodowych.


Do czasu wygaśnięcia lub unieważnienia przydziału kryzysowego żołnierze NSR będą zobowiązani do wykonywania obowiązków wynikających z tego przydziału. Zasadniczym obowiązkiem żołnierza NSR będzie pełnienie czynnej służby wojskowej w określonych przypadkach oraz realizacja rocznego programu szkolenia, w wymiarze do 30 dni w ciągu roku (w ramach rotacyjnych ćwiczeń wojskowych).

 

GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych