BIP
Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej
Aktualności
Szkolenie podoficerów rezerwy w SP MW
11.05.2016
W dniu 09.05.2016r. w Szkole Podoficerskiej MW przyszli podoficerowie rezerwy rozpoczęli szkolenie, w ramach kursowego szkolenia kadr rezerwy na potrzeby korpusu podoficerów.

W trakcie dwu miesięcznego szkolenia rezerwiści będą utrwalać i zdobywać nowe umiejętności niezbędne w realizacji postawionych w przyszłości im zadań. Wielu z nich pragnie na stałe związać się z mundurem a ukończenie szkolenia w SP MW bez wątpienia daje taką możliwość.

 

Pierwszy okres szkolenia tzw. kształcenie ogólne odbędą w murach SP MW, musztra, regulaminy, szkolenie strzeleckie to dla nich nic nowego, jednak metodyka szkolenia to zupełna nowość. Jako przyszli podoficerowie będą zmuszeni do przekazania wiedzy podwładnym a to właśnie „ metodyka szkolenia” pozwoli im zrobić to w pełni profesjonalnie.

 

W czerwcu rozpocznie się szkolenie specjalistyczne, na odbycie, którego rezerwiści udadzą się do Centrum Szkolenia Logistyki im. Kazimierza I Odnowiciela w Grudziądzu, do, którego głównych zadań należy szkolenie pracowników wojska i żołnierzy w zakresie służb: materiałowych, technicznych, infrastruktury, planowania logistycznego i transportu i ruchu wojsk.

 

Podsumowaniem kształcenia ogólnego i specjalistycznego będzie egzamin na podoficera, który przeprowadzony będzie w dniach 06-07.07.2016 r.

 

Uroczyste wręczenie świadectw ukończenia kształcenia oraz mianowanie na pierwszy stopień podoficerski odbędzie się 08.07.2016 r.

 

 

GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych