BIP
Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej
Aktualności
Mundurowi u mundurowych.
16.05.2016
Od 09 - 13.05.2016 r. uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół w Malborku pod nadzorem opiekunów i instruktorów ze Szkoły Podoficerskiej MW i Centrum Szkolenia MW realizowali szczegółowo zaplanowany i utrzymany w konwencji wojskowej program zajęć.

Na pięć dni uczniowie i uczennice klasy mundurowej Zespołu Szkół w Malborku wcielili się w rolę słuchaczy Szkoły Podoficerskiej MW.

Dzień rozpoczynał się o 06:00 pobudką i 20 minutowym rozruchem fizycznym ( zaprawą), w dalszej części zajęcia tematyczne, zapoznanie z bazą szkoleniową, zasadami funkcjonowania SP MW, jej przeznaczeniem oraz historią i tradycją. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej na Cykl Mechaniczno-Elektrycznym i Ratownictwa Morskiego CSMW oraz możliwość stanięcia za sterem okrętu symulatora mostka nawigacyjnego Cyklu Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego CSMW. Prawdziwą „furorę” zrobiła jednak możliwość „ostrego strzelania”, (choć bez użycia amunicji) na symulatorze ŚNIEŻNIK. W trakcie zajęć uczniowie odbyli również przeszkolenie z musztry wojskowej i mieli możliwość z bliska przyjrzeć się wojskowej codzienności.

Szczegółowo realizowany plan zajęć w swoim głównym założeniu miał wpłynąć na kształtowanie świadomości obronnej, obywatelskiej, historycznej i kulturowej w oparciu o realizację tematów, których w sposób efektywny nie można zrealizować w czasie roku szkolnego. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z pobytu i nie mogą doczekać się kolejnego spotkania, które zgodnie z Planem współpracy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych i podległych jednostek wojskowych z Organizacjami Pozarządowymi i innymi partnerami społecznościowymi w 2016 przewidziano na październik.

 

GALERIA

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych