BIP
Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej
Aktualności
Szkolenie z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony
23.06.2016
Szkolenie z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony odbyło się 21 czerwca br. dla żołnierzy zawodowych i pracowników wojska Szkoły Podoficerskiej MW, Centrum Szkolenia MW i 6 WOG.

21.06.2016r o godz. 12.00 trzej napastnicy podając się za pracowników firmy dokonującej konserwacji instalacji centralnego ogrzewania dokonało napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia na służbę dyżurną SP MW w celu wtargnięcia i kradzieży broni z pododdziałowego magazynu broni.

Wymuszonego wejścia do magazynu broni natychmiast stawia w stan alarmowy oficera dyżurnego CS MW, dowódcę ochrony SUFO oraz oficera dyżurnego 6 WOG. (Zgodnie z opracowanymi procedurami na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i Policji oraz służba medyczna i straży pożarnej.

Uzbrojeni już w broń palną napastnicy zażądali podstawienia pojazdu i umożliwienia im bezpiecznej ucieczki. Pozornie spełnione żądania umożliwiły funkcjonariuszom ŻW i Policji pojmanie napastników i zabezpieczenie miejsca napadu. W trakcie zabezpieczania miejsca przestępstwa okazało się, że w pobliżu magazynu broni leży ranny żołnierz. Wezwana służba medyczna dokonała wstępnego opatrzenia rannego na szczęście jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo i cała akcja zakończyła się powodzeniem.

Celem ćwiczenia było zapoznanie z procedurami działania służb ochronnych w przypadku naruszenia systemu ochrony, doskonalenie osób funkcyjnych w procesie podejmowania decyzji w sytuacji zagrożenia, współdziałania pracowników ochrony (SUFO), służb dyżurnych, Wojskowej Straży Pożarnej oraz Sekcji Służby Zdrowia. Dowodzący siłami wywiązali się ze swoich obowiązków, a cała akcja prowadzona była w sposób przemyślany z zachowaniem obowiązujących procedur.

 

GALERIA

 

 

 

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych