BIP
Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej
Aktualności
Służba przygotowawcza do NSR dla Podoficerów
11.07.2016
05. lipca 2016r. Rozpoczęło się szkolenia służby przygotowawczej na potrzeby korpusu podoficerów do Narodowych Sił Rezerwowych.

25 ochotników w tym 4 kobiety z całej Polski stawiło się do SP MW na szkolenie służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych na potrzeby korpusu podoficerskiego.

To już drugi raz ochotnicy do służby w NSR przekroczyli „bramy” SP MW . Z biura przepustek zostali przyjęci w punkcie ewidencyjnym, gdzie odnotowano ich przybycie a następnie odbyli spotkanie z przedstawicielami pionu finansowego 6 WOG, podoficerem wychowawczym i lekarzem. Tradycyjnie odwiedzili też fryzjera i odebrali umundurowanie. Przez najbliższe trzy miesiące w ramach kształcenia podstawowego – kadeci szkolić się będą w Szkole Podoficerskiej. Po zakończeniu szkolenia podstawowego i zdaniu egzaminu podsumowującego kadeci rozpoczną kształcenie specjalistyczne, którego zwieńczeniem będą praktyki w jednostkach wojskowych i egzaminy. 30 listopada kadeci zakończą szkolenie. Służba przygotowawcza jest nowym rodzajem służby wojskowej wprowadzony dla mężczyzn i kobiet, które nigdy nie pełniły służby wojskowej, a chcą odbyć szkolenie wojskowe i zdobyć podstawowe umiejętności związane z profesją żołnierza. Służba ta ma charakter dobrowolny.

Aby odbyć szkolenie wojskowe w ramach służby przygotowawczej należy się zgłosić do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Po przeprowadzeniu rozmowy kwalifikacyjnej oraz weryfikacji kwalifikacji, ochotnik - kandydat wypełnia wniosek o powołanie do służby przygotowawczej.

GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych