BIP
Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej
Aktualności
Przysięga kadetów SP MW
01.08.2016
W piątek, 29 lipca 2016 r. 25 kadetów, w tym 4 kobiety, służby przygotowawczej do NSR na potrzeby korpusu podoficerów wypowiedziało słowa przysięgi wojskowej podczas uroczystego apelu w Sali konferencyjnej CSMW

W wypełniony obfitymi opadami deszczu i rozlegającymi się odgłosami burzy piątek, 29.07.2016r. w Sali konferencyjnej CSMW z przepełnionych wzruszeniem serc wydobyły się słowa Roty przysięgi wojskowej, złożonej przez kadetów SPMW w obecności Z-cy Komendanta CSMW pana kmdr por. Dariusza CEBULKI, Burmistrza Miasta Ustka pana Jacka GRACZYK oraz zaproszonych gości.


Przyjmujący przysięgę od kadetów Z-ca Komendanta SP MW st. chor. szt. mar. Stanisław TALAGA powiedział: „Akt złożenia przysięgi wojskowej zapada głęboko w pamięć. To jedno z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w naszym życiu. To nie tylko uroczystość i nie tylko słowa Roty, ale przede wszystkim wyraz naszego patriotyzmu oraz najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny”.


Niepowtarzalnego zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar dostąpili:

  • mar. kadet Anna REICHSTEIN
  • mar. kadet Marta MALISZEWSKA
  • mar. kadet Mateusz WOŁOCH
  • mar. kadet Raszyd ADAMOWICZ


Ww. kadeci , za uzyskanie dobrych wyników w szkoleniu oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych otrzymali również z rąk Z-cy Komendanta CSMW Listy gratulacyjne.


Do grona wyróżnionych listami dołączyli także:

  • mar. kadeta Bartosz PIASECKI
  • mar. kadeta Piotr BUDZYŃ


Na początku lipca br. w SP MW, kadeci, jako ochotnicy, rozpoczęli swą przygodę z mundurem. Za nimi ponad trzy tygodnie szkolenia, podczas którego poznali podstawy żołnierskiego „abecadła”, a w sierpniu i wrześniu czekają ich jeszcze dwa kolejne miesiące szkolenia podstawowego. Następnym okresem ich służby będzie szkolenie specjalistyczne. Po ukończeniu kształcenia i odbyciu pierwszych ćwiczeń rotacyjnych w NSR będą mianowani na pierwszy stopień podoficerski.

 

 

GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych