BIP
Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej
Aktualności
Ubycie do CSMW
08.05.2017
W dniu 02.05.2017r. pełniący obowiązki Komendanta SP MW st. chor. szt. mar. Czesław KOPACZ wraz z kadrą i pracownikami RON SP MW pożegnali ubywającego do CSMW mł. chor. mar. Krzysztofa KABAK.

Mł. chor. Krzysztof KABAK to żołnierz o nieposzlakowanej opinii, wysoce ceniący zaszczyt noszenia munduru MW. W trakcie 28 letniej służby wpoił podstawowe wartości żołnierza zawodowego wielu pokoleniom słuchaczy szkoły. Rozpoznawalny w środowisku zawodowym jak i cywilnym, jako osoba cechująca się wysokim patriotyzmem, uczciwością i odpowiedzialnością. Zawsze gotowy do spełnienia obowiązku wobec Ojczyzny, co wyraził w trakcie służby w polskich kontyngentach wojskowych: PKW Irak (za co został odznaczony GWIAZDĄ IRAKU oraz za męstwo i odwagę medalem pamiątkowym MULTINACIONAL DIVISION CENTRAL SOVT MEDAL), PKW Afganistan (GWIAZDA AFGANISTANU).
Służby Ojczyźnie nie ograniczył tylko do sfery zawodowej żołnierza MW, odnosił również sukcesy w działalności społecznej, oddając jako honorowy dawca 32 litry krwi. Od 1989 roku pełni funkcję prezesa HDK przy CSzMW, co zaowocowało zebraniem na potrzeby ratowania zdrowia i życia ludzkiego 20000 litrów krwi. Jego poświęcenie nie zostało nie zauważone i w 2012 r., na wniosek Ministra Zdrowia, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył mł. chor. Krzysztofa KABAKA „Złotym Krzyżem Zasługi” za  działalność społeczną.

St. chor. szt. mar. Czesław KOPACZ, z kadrą i pracownikami RON SPMW, 2 maja br. w trakcie uroczystej zbiórki w sali odpraw, pożegnał w imieniu Komendanta SPMW st. chor. szt. mar. mgr Janusza CALAKA oraz swoim, odchodzącego do CSMW mł. chor. mar. Krzysztofa KABAKA, który z dniem 4 maja objął obowiązki dowódcy plutonu w Kompani Szkolenia Specjalistycznego Ośrodka Szkolenia CSMW.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych