BIP
Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej
Aktualności
Przysięga wojskowa
21.07.2017
21 lipca br. w ramach uroczystej zbiórki w Klubie CSMW w Ustce odbyła się przysięga wojskowa kadetów służby przygotowawczej do NSR na potrzeby korpusu podoficerów.

Pierwsza faza szkolenia przybyłych z początkiem lipca do Szkoły Podoficerskiej MW w Ustce kadetów służby przygotowawczej do NSR zakończyła się przysięgą wojskową. Złożenie przysięgi stanowi gwarancję przestrzegania umowy, dotrzymania zobowiązania, wywiązania się z powinności. Przysięgę składa się na sztandar, który jest symbolem sławy wojennej i tradycji oraz wierności, honoru i męstwa żołnierza polskiego.


Kadeci przysięgali służbę ojczyźnie w obecności Komendanta CSMW kmdr. por. Dariusza CEBULKI, Komendanta SPMW st. chor. szt. mar. mgr Janusza CALAK, Burmistrza Miasta Ustka pana Jacka GRACZYK przybyłych gości i zaproszony przez siebie najbliższych. Komendant SPMW w swoim przemówieniu zwrócił się do kadetów i przypomniał: że od dzisiaj będziecie ponosić współodpowiedzialność wobec społeczeństwa, za jego bezpieczeństwo i spokojne życie w Ojczyźnie. Chrońcie godność munduru polskiego żołnierza i bądźcie niezłomnie wierni złożonej przysiędze.


Czterech kadetów szczególnie wyróżniających się w trakcie pierwszej części szkolenia przysięgę złożyło na sztandar, jeden z nich dodatkowo zgodnie z rozkazem Komendanta SPMW został nagrodzony listem gratulacyjnym i w imieniu całego kursu przemówił do wszystkich zgromadzonych.


Uroczystość zakończył poczęstunek dla przybyłych gości, kadetów oraz rodziców kadetów wyróżnionych przysięgą na sztandar.

 

Wszystkim kadetom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszych etapach kursu.

 GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych