BIP
Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej
Aktualności
Dzień  PODOFICERA
02.10.2017
W czwartek 28 września, podoficerowie SP MW uczestniczyli w zajęciach przygotowanych dla nich przez Z-cę Komendanta SP MW st. chor. szt. mar. mgr Krzysztofa KOZIEŁA oraz Męża Zaufania korpusu podoficerów SP MW st. chor. mar Jarosława MUSIAŁA.

Swoje święto - Dzień Podoficera - żołnierze SP MW celebrowali w sposób aktywny, rozpoczynając swój dzień od zawodów strzeleckich z broni etatowej o puchar Komendanta SP MW.

W zawodach wzięła udział cała kadra. Rywalizację wygrał mł. chor. Jacek KOWALEWSKI uzyskując 94 pkt. na 100 możliwych, drugie miejsce zajął st. chor. Wiesław SZCZEPANIAK, który ustrzelił 88 pkt., a podium zamknął mł. chor. Dariusz OLEWNICZAK z 85 pkt.

Po zdaniu broni podoficerowie udali się na halę sportową na specjalnie przygotowany ogólnorozwojowy trening obwodowy, którego zaletą jest różnorodność i dostosowanie do indywidualnych potrzeb i preferencji ćwiczącego, poprawia wytrzymałość, kształtuje wszystkie główne grupy mięśniowe, łączy zalety treningu kardio i siłowego.
Ostatnią atrakcją Dnia Podoficera były zajęcia z wybranych elementów survivalu którego celem jest, nabycie i utrzymanie umiejętności pozwalających na zachowanie sprawności i życia dla wykonania ustalonego zadania.

Najodważniejsi „zasmakowali” kiszonych śledzi Surströmming (śledź poławiany jest na wiosnę, gdy jest w doskonałej kondycji i tuż przed tarłem. Śledź fermentuje w beczkach przez jeden do dwóch miesięcy, później jest puszkowany, a fermentacja trwa nadal. Pół roku do roku później powstaje tyle gazu, że walcowata puszka zmienia kształt na bardziej kulisty.)

W trakcie wspólnego ogniska kończącego Dzień Podoficera Komendant SPMW st. chor. szt. mar. mgr Janusz CALAK oraz Z-cą Komendanta st. chor. szt. mar. mgr Krzysztof KOZIEŁ wręczyli najlepszym „snajperom” SP MW Puchar i dyplomy.

GALERIA


 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych