BIP
Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej
Aktualności
Przysięga na placu apelowym CSMW
28.07.2015
W piątek, 24 lipca 2015 r. 25 kadetów, w tym 4 kobiety, służby przygotowawczej na potrzeby korpusu podoficerów do NSR wypowiedziało słowa przysięgi wojskowej podczas uroczystego apelu w Szkole Podoficerskiej MW

W słoneczny i bezwietrzny piątek, 24.07.2015r. na placu apelowym CSMW z przepełnionych wzruszeniem serc wydobyły się słowa Roty przysięgi wojskowej, złożonej w obecności Komendanta CSMW kmdr Roberta KOZACKIEGO, zaproszonych gości i ich rodzin. Przyjmujący przysięgę od kadetów Komendant SP MW st. chor. szt. mar. Stanisław TALAGA powiedział: „Akt złożenia przysięgi wojskowej zapada głęboko w pamięć. To jedno z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w naszym życiu. To nie tylko uroczystość i nie tylko słowa Roty, ale przede wszystkim wyraz naszego patriotyzmu oraz najwyższego zobowiązania wobec Ojczyzny”.

Niepowtarzalnego zaszczytu złożenia przysięgi na sztandar dostąpili:

  • mar. kadet DOROTA HINZ
  • mar. kadet KRZYSZTOF KRÓLAS
  • mar. kadet MICHAŁ RESAKOWSKI
  • mar. kadet MATEUSZ WIERCIOCH

a za uzyskanie bardzo dobrych wyników w szkoleniu oraz wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych listy gratulacyjne odebrali:

  • mar. kadeta Artur FUJARA,
  • mar. kadeta Rafał DOLACIŃSKI,
  • mar. kadeta Piotr PETRYKA,
  • mar. kadeta Piotr ADAMCZYK.

Całej uroczystości powagi i splendoru dodała wspaniała oprawa muzyczna przygotowana przez muzyków Orkiestry Garnizonu Elbląg pod batutą kapelmistrza st. chor. szt. Sławomira JUSTA i tamburmajora chor. Jacka BUCZKA.

Na początku lipca br. w SP MW, kadeci jako ochotnicy, rozpoczęli swą przygodę z mundurem. Za nimi ponad trzy tygodnie szkolenia, podczas którego poznali podstawy żołnierskiego „abecadła”, a w sierpniu i wrześniu czekają ich jeszcze dwa kolejne miesiące szkolenia podstawowego. Następnym okresem ich służby będzie szkolenie specjalistyczne. Po ukończeniu szkolenia przygotowawczego i odbyciu pierwszych ćwiczeń rotacyjnych NSR będą mianowani na pierwszy stopień podoficerski.

 

GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych