BIP
Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej
Aktualności
09.11.2018
"Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby Polska była Polską! Aby w Polsce po polsku się myślało!"

Dnia 08.11.2018r. o godzinie 8:00 na placu apelowym CSMW odbył się uroczysty apel poświęcony 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tak szczególnym czasie należy pamiętać o bohaterach walczących w obronie Polski i Polaków.

100 lat niepodległej Polski jest też dobrym momentem, aby dowódcy jednostek wojskowych wyróżnili swoich żołnierzy za zaangażowanie, ciężką pracę oraz umiejętności.
W trakcie apelu Z-ca Komendanta SPMW st. chor. szt. mar. mgr Krzysztof KOZIEŁ wręczył akty mianowania na wyższy stopień wojskowy:
- mł. chor. Marcinowi LEGUTKO
- st. bsm. Ewie REMISZEWSKIEJ

"Jestem Polakiem - to słowo w głębszym rozumieniu wiele znaczy. Jestem nim nie dlatego tylko, że mówię po polsku, że inni mówiący tym samym językiem są mi duchowo bliżsi i bardziej dla mnie zrozumiali, że pewne moje osobiste sprawy łączą mnie bliżej z nimi, niż z obcymi, ale także dlatego, że obok sfery życia osobistego, indywidualnego znam zbiorowe życie narodu, którego jestem cząstką, że obok swoich spraw i interesów osobistych znam sprawy narodowe, interesy Polski, jako całości, interesy najwyższe, dla których należy poświęcić to, czego dla osobistych spraw poświęcić nie wolno."
Roman Dmowski "Myśli nowoczesnego Polaka" ( 1903r.)."
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych